Veterani Zvezde i Famosa odigrali meč za pamćenje

1 komentar

Veterani Crvene zvezde odigrali su večeras prijateljsku utakmicu sa veteranima Famosa iz Vojkovića, čime su uveličali jubilej domaćina, koji ove godine proslavlja 50 godina postojanja i rada. Iako je rezultat bio u drugom planu, treba reći da su ''crveno-beli'' slavili s 4:1.

famos zvezda veterani sars

Goste iz Beograda prvo je ugostio Marinko Božović, načelnik opštine Istočna Ilidža, koji je selektoru veterana ''crveno belih'' Jovanu Aćimoviću uručio prikladan poklon u ime opštine, dok mu je Milorad Lale, potpredsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske i član uprave tima iz Vojkovića poklonio umjetničku sliku.

Vlajko Ristović, prvi kapiten Famosa, koji je 22. maja 1968. godine osnovan pod nazivom Bratstvo i kapiten Zvezdinih veterana Zdravko Borovnica položili su vijenac na spomen ploču igračima Famosa, koji su poginuli u minulom otadžbinskom ratu.

Predrag Kovač, nekadašnji načelnik opštine Istočna Ilidža i Božidar Popović, odbornik u SO Istočna Ilidža poklonili su veteranima Famos komplet dresova. U sastavu veterana Crvene zvezde s brojem devet utakmicu je počeo Marinko Božović, načelnik Istočne Ilidže, a na terenu je proveo desetak minuta.

zvezda veterani famos1

Zamijenio ga je Sanibal Orahovac, koji je u 12. minutu doveo zvezdaše do prednosti od 1:0. Imao je Famos dobru priliku u 18. minutu, kada je sjajan šut Bojana Draškića odbranio golman Stefan Radulović. Gosti su uduplali prednost u 27. minutu golom Vladimira Tintora.

Tintor je danas bio raspoložen u napadu, pa je u 50. minutu odveo Zvezdu na nedostižnih 3:0, a šest minuta kasnije pogodio je za het-trik. Počasni pogodak za domaće postigao je Bojan Jamina u 76. minutu iz penala.

Treba dodati da u sastavu Crvene zvezde nije bilo Miloša Šestića, Mile Jovina i Ratomira Dujkovića, ali su svojim dolaskom uveličali Famosov jubilej, baš kao i Refik Šabanadžović, koji je došao da pozdravi veterane svog negadašnjeg kluba, s kojim je bio evropski i svjetski šampion.

famos veterani1

Takođe, i na domaćoj klupi su sjedili veterani Dragan Šaraba, Slavko Mičić i Mirko Lučić, koji nisu istrčavali na teren. Poseban pečat ovoj prijateljskoj utakmici dali su vatreni navijači Crvene zvezde iz Istočnog Sarajeva, koji su cijelu utakmicu pjesmom bodrili svoje veterane.

Druženje veterana nastavljeno je poslije utakmice na zajedničkoj večeri.

VETERANI FAMOS – VETERANI CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Strijelci: 0:1 Orahovac (12), 0:2 Tintor (27), 0:3 Tintor (50), 0:4 Tintor (56), 1:4 Jamina (76).

Stadion: SC Famos. Gledalaca: 1.000.

Sudija: Risto Trivun. Pomoćnici: Dalibor Drašković i Slavko Marjanović. Četvrti sudija: Slobodan Mičić.

Žuti karton: Dragan Bjelica (Veterani Famos).

marinko bozovic dres

VETERANI FAMOS: Dobro Skakavac, Slaviša Đerić, Srđan Lubura, Pero Sikimić, Dragan Lubura, Novak Močević, Željko Lučić, Ljubiša Šešlija, Slaviša Avlijaš, Dragan Bjelica, Radenko Lučić. Igrali su još: Goran Gvozdić, Bojan Jamina, Nevenko Samardžija, Vito Trapara, Željko Papaz, Bojan Draškić, Slaviša Močević, Dragan Lučić, Vladimir Drinjak, Mitar Golijanin, Dragomir Đajić. Šef stručnog štaba: Duško Petrović. Trener: Mirko Šešlija. Predstavnik: Radenko Šehovac.

Ljekar: Ratomir Golijanin. Fizioterapeut: Andrej Kovačević.

VETERANI CRVENA ZVEZDA: Stefan Radulović, Miloš Vasiljević, Branko Nikolić, Slaviša Čula, Nenad Đorđević, Zdravko Borovnica, Dragan Stevović, Slavoljub Janković, Ognjen Koroman, Marinko Božović, Vladimir Tintor. Igrali su još: Sanibal Orahovac, Zoran Nikolić, Borivoje Dabić, Petar Gukić, Ljuban Milosavljević, Jovan Krnješevac, Milan Đaković. Šef stručnog štaba: Jovan Aćimović.

Predstavnik: Branimir Kantar. Ljekar: Ranko Todorović.

Posljednja izmjena Ponedjeljak, 14 Maj 2018 23:19

• Izvor: sarajevo-rs.com
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.