Rukometaši Slavije poraženi od Vogošće Istaknuto

Napišite komentar

Rukometaši Slavije poraženi su večeras u svojoj dvorani 26:24 od jedne od najboljih ekipa Bosne i Hercegovine, Vogošće, 26:24. Po svemu viđenom Sokolovi su i više nego zaslužili pobjedu u ovom meču, ali na kraju ipak nešto slabije izdanje i jako čudan sudijski kriterij kako se bližio meč kraju kumuju ovom porazu domaće ekipe.

rukometasi slavije vaske

Slavija je odlično igrala prvo poluvrijeme. Nošeni fantastičnim Milošem Močevićem na golu i njegovih 12 odbrana u prvom poluvremenu, te odličnim navijanjem pune dvorane u Istočnom Sarajevu Slavija konstantno drži prednost, te limitira jednu od najboljih bosanskoherceovačkih ekipa na svega osam golova u prvih 25 minuta ove igre.

Uspjeli su poslije tajm auta gosti da se vrate, ali dvije dobre odbrane Miloša Močevića, te dva brza pogotka Borisa Vuletića odvedu Slaviju na novih 4 razlike, 15:11, sa kojima se i odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, te brzo uspjevaju da istope prednost Sokolova i priđu na gol razlike “Sokolovima”, međutim nova fenomenalna odbrana Miloša Močevića, petnaesta u meču, i gol Dragana Tošića, vraćaju Slaviju na +3, 18:15.

Uspjela je Vogošća u 43. minutu da stigne do dugo željenog poravnanja u ovom meču, 19:19, a onda u finišu da preokrene i stigne do vodstva. Nosio ih je fenomenalni Haseljić, a uz to Slavija promašuje nekoliko vezanih šuteva, sedmerac Lukete ostaje na prečki Vogošćinog gola, te u posljednjih pet ulaze sa dva gola prednosti, 23:21.

Da se nisu ovakvom otporu favorizovani Vogošćani nadali u Istočnom Sarajevu potvrđuje I velika nervoza koju su ispoljavali kako se bližio kraj meča. Sve su više ulazili u verbalnu raspravu, kako sa sudijama, tako I sa domaćim igračima.

Uspio je Mladen Vukadin da smanji na 24:23, ali onda sudije dosuđuju jedan diskutabilan sedmerac gostima, kojeg koristi Čičkušić i odvodi Vogošćane ponovo na dva razlike, 25:23. Novim golom Dragan Tošić sa svoje neprirodne pozicije lijevog krila vraća jedan gol zaostatka Sokolovima, no poslije novih odbrana Haseljića na šuteve Tošića I Čelice postalo je jasno da će Vogošća slaviti pobjedu, i to konačnim rezultatom 26:24.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Benjamin Čičkušić sa šest pogodaka, dok je kod domaćih Boris Vuletić postigao isto toliko pogodaka.

RK SLAVIJA - RK VOGOŠĆA 24:26 (15:11)

Sportska dvorana Slavija
Gledalaca: 400
Sudije: Zdenko Božić i Borislav Slipac
Sedmerci: Slavija 6(3), Vogošća 5(4)
Isključenja: Slavija 4 minute, Vogošća 6 minuta

Slavija: Močević, Trapara, Ristić, P.Tešanović, Tošić 5, Vuletić 6, Bujak, Domazet, Trnčić, Luketa 1, Vukadin 3, Tuševljak, M.Tešanović 1, Moćić, Čelica 4, Pandžić 4

Vogošća: Delić, Haseljić, Šabanović, Geko, Čorbo 1, Džinović, Kadrić 3, Kovač 2, Pekić 2, Halilović, Jelačić 1, Zahirović 3, Osmanhodžić 5, Bosić, Stojanović 3, Čičkušić 6

Posljednja izmjena Srijeda, 18 April 2018 22:40

• Izvor: sarajevo-rs.com
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.