Raspored bogosluženja i Vaskršnjih liturgija u Istočnom Sarajevu Istaknuto

Napišite komentar

U namjeri da informišemo naše građane o rasporedu bogosluženja u hramovima širom grada Istočnog Sarajeva, a povodom predstojećeg hrišćanskog praznika Vaskrsenja Isusa Hrista - Vaskrsa, prenosimo vam nepotpuni spisak bogosluženja.

hrvaskrse

Ovaj spisak će biti dopunjen tokom sedmice sa programom bogosluženja iz još nekoliko hramova na području opština u sastavu grada Istočno Sarajevo.

 

Istočna Ilidža:

Crkva Svetog Vasilija Ostroškog na Veljinama:

Velika srijeda - Sveta tajna Jeleosvećenja u 18:00 časova;
Veliki četvrtak - Čitanje 12 Strasnih Jevanđelja u 18:00 časova;
Velika subota - Sveta liturgija u ponoć 00:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Sveta liturgija u 06:00 časova 

Vaskrsni ponedjeljak - Sveta liturgija u 09:00 časova (Služi mitropolit dabrobosanski g. Hrizostom)


Crkva Svetog Petra Dabrobosanskog u Vojkovićima, opština Istočna Ilidža

Velika srijeda - Sveta preosvećena liturgija u 09:00 časova; Sveta Tajna jeleosvećenja u 19:00 časova;

Veliki četvrtak - Sveta liturgija u 09:00 časova; Veliko bdenije (Čitanje 12 strasnih Jevanđelja) u 19:00 časova;

Veliki petak - Carski časovi sa osvećenjem denija u 09:00 časova; Večernje bogosluženje sa iznošenjem plaštanice u 16:00 časova;

Velika subota - Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - Vaskrs - Sveta liturgija sa Vaskršnjim jutrenjem u 05:00 časova;

Vaskršnji ponedjeljak - Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskršnji utorak - Sveta liturgija u 09:00 časova.

Istočno Novo Sarajevo:

Crkva Svetog Georgija u Miljevićima, Istočno Novo Sarajevo

Veliki četvrtak - Sveta liturgija u 09:00 časova; Bdenije u 18:00 časova;
Veliki petak - Carski časovi u 09:00 časova; Večernje bogosluženje i iznošenje plaštanice u 18:00 časova;
Velika subota - Blagovijesti - Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Jutrenje i Sveta liturgija u 08:00 časova.

Hram Svetog Varnave na Vranješu, Istočno Novo Sarajevo

Veliki četvrtak – Sveta liturgija u 09:00 časova; Bdenije u 18:00 časova;
Veliki petak – Večernje bogosluženje u 17:00 časova;
Velika subota – Sveta liturgija u 09:00 časova;
Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista – Vaskrs – Sveta liturgija u 06:00 časova;

Veliki ponedjeljak – Sveta liturgija u 09:00 časova;
Veliki utorak – Sveta liturgija u 09:00 časova.

Sokolac:

Manastir Svetog Georgija na Ravnoj Romaniji, opština Sokolac

Veliki četvrtak - Bdenije - čitanje Svetih Jevanđelja u 18:00 časova;
Veliki petak - Iznošenje plaštanice u 16:00 časova;
Velika subota - Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Sveta liturgija u 07:00 časova

Hram Svetog proroka Ilije u Sokocu

Veliki četvrtak - Sveta liturgija u 09:00 časova; Bdenije - čitanje Svetih Jevanđelja u 19:00 časova;
Veliki petak - Carski časovi u 09:00 časova; Večernje sa iznošenjem plaštanice u 17:00 časova; Plač Majke Božije u 19:00 časova;
Velika subota - Sveta liturgija u 09:00 časova; Malo povečerje u 19:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Sveta liturgija u 00:00, 07:00 časova; Večernje bogosluženje u 19:00 časova;

Vaskrsni ponedeljak - Sveta liturgija u 09:00 časova, Večernje bogosluženje u 19:00 časova.

Vaskrsni utorak - Sveta liturgija u 09:00 časova, Večernje bogosluženje u 19:00 časova.

Hram Prepodobne Mati Paraskeve - Sveta Petka

Veliki četvrtak - Veliko bdenije - čitanje 12 Jevanđelja u 19:00 časova;
Veliki petak - Večernje sa iznošenjem plaštanice u 16:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Sveta liturgija u 09:00 časova.

Hram Svetog Velikomučenika Georgija u Sokolovićima, opština Sokolac

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - VASKRS - Sveta liturgija u 09:00 časova

Pale:

Crkva Uspenja Presvete Bogorodice u Palama:

Veliki četvrtak – Sveta liturgija sa večernjem u 08:00 časova; Bdenije u 18:00 časova;
Veliki petak – Carski časovi u 09:00 časova; Iznošenje plaštanice i plač Majke Božije u 16:00 časova;
Velika subota – Sveta liturgija sa večernjem u 08:00 časova;

Vaskrsenje Hristovo – Vaskrs: Jutrenje i Sveta liturgija u 07:00 časova;

Hram Sabora Svetog arhangela Gavrila u Palama:

Veliki četvrtak - Sveta liturgija sa večernjem u 08:00 časova; Bdenije u 18:00 časova;

Veliki petak - Iznošenje plaštanice u 16:00 časova;

Velika subota - Sveta liturgija sa večernjem u 08:00 časova;

Vaskrs - Jutrenje i Sveta liturgija u 00:00 časova.

Crkva Uspenja Presvete Bogorodice u Mokrom:

Veliki četvrtak - Sveta liturgija u 09:00 časova, Čitanje 12 jevanđelja u 18:00 časova;
Veliki petak - Carski časovi u 09:00 časova; Iznošenje plaštanice u 18:00 časova;
Velika subota - Blagovijesti - Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskrsenje Isusa Hrista - Vaskrs - Sveta liturgija u 05:00 časova;

Vaskrsni ponedjeljak - Sveta liturgija u 09:00 časova;
Vaskrsni utorak - Sveta liturgija u 09:00 časova.

Trnovo:

Crkva Svetog velikomučenika Georgija u Trnovu:

Veliki četvrtak – Bdenije i čitanje 12 Jevanđelja u 18:00 časova;
Veliki petak – Večernje bogosluženje i iznošenje plaštanice u 17:00 časova;
Velika subota – Sveta liturgija u 09:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista – Vaskrs – Sveta liturgija u 05:00 časova;

Veliki ponedjeljak – Sveta liturgija u 09:00 časova;
Veliki utorak – Sveta liturgija u 09:00 časova.

Istočni Stari Grad:

Crkva Svetog Pantalejmona na Vučijoj Luci

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - Vaskrs - Sveta liturgija u 07:00 časova

Sarajevo:

Saborna crkva Roždestva Presvete Bogorodice

Velika subota - Večernje u 17:00 časova; Statije u 19:00 časova;

Vaskrsenje Gospoda Isusa Hrista - Vaskrs - Sveta liturgija u 09:00 časova (služi mitropolit dabrobosanski g. Hrizostom), Pashalno večernje (čitanje Jevanđelja na više jezika) u 16:00 časova.

Vaskrsni ponedjeljak - Sveta liturgija u 09:30 časova;

Vaskrsni utorak - Sveta liturgija u 09:30 časova.


RASPORED BOGOSLUŽENJA NJ. VISOKOPREOSVEŠTENSTVA MITROPOLITA DABROBOSANSKOG G. HRIZOSTOMA

Mitropolit Hrizostom - program služenja u toku strasne sedmice i Vaskrsnih praznika

Veliki četvrtak - Sveta arhijerejska liturgija u 09:00 časova - Hram rođenja Presvete Bogorodice na Megdanu u Višegradu

- Veliko bdenije sa čitanjem Jevanđelja o stradanjima Gospoda Isusa Hrista u 18:30 časova - Saborni hram Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu

Veliki petak - Carski časovi u 09:00 časova - Hram Svetih arhangela Mihaila i Gavrila - Stara crkva u Sarajevu,
- Večernje bogosluženje sa iznošenjem Plaštanice u 17:00 časova - Saborni hram Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu,
- Statije u 19:00 časova - Saborni hram Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu;

Velika subota - Blagovijesti - Sveta arhijerejska liturgija u 09:00 časova - Hram Uspenja Presvete Bogorodice u Čajniču;

Vaskrs - Sveta arhijerejska liturgija u 09:00 časova - Saborni hram Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu - TV prenos
- Psahalno večernje - čitanje Jevanđelja na strapim jezicima u 16:00 časova - Saborni hram Rođenja Presvete Bogorodice u Sarajevu;

Drugi dan Vaskrsa - Sveta arhijerejska liturgija u hramu Svetog Vasilija Ostroškog u Kotorcu - u 09:00 časova

Tomina nedjelja (15.4) - Sveta arhijerejska liturgija u hramu Sabora svetog arhangela Gavrila u Palama

 

* Članak će biti dopunjen sa rasporedom bogosluženja u crkvama koje nedostaju na ovom spisku

Posljednja izmjena Subota, 07 April 2018 11:37

  • Izvor: sarajevo-rs.com
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.
Prijavite se napišite svoj komentar...
Prijavi se putem
ili ostavi komentar kao gost
Učitavanje komentara... Komentar će biti osvježen nakon 00:00.

Budite prvi i dodajte komentar.

nazad na vrh

Obavještenja

14:30 22 April, 2018 Nedjelja

Konkurs za profesora razredne nastave u OŠ ''Srbija''

Konkurs za profesora razredne nastave u OŠ ''Srbija''

JU OŠ "JOVAN DUČIĆ" KASINDOMladička br.3, 71 213 Istočna IlidžaTelefon: 057/316-865;e-mail: . raspisujeKONKURSza izbor direktora školeI Za direktora škole može da bude ...

11:00 10 April, 2018 Utorak

Oglas za posao: Kamenolomu ''Bijele vode'' potreban inženjer rudarstva

Oglas za posao: Kamenolomu ''Bijele vode'' potreban inženjer rudarstva

BIJELE VODE KAMENOLOM DOOKijevo bb, 71220 Trnovo, BiHe-mail: .jeOGLASza prijem radnika u radni odnos na neodređeno vrijeme- Diplomirani inžinjer rudarstva ...

11:00 12 Januar, 2018 Petak

Filijala Istočno Sarajevo: Slobodna radna mjesta

Filijala Istočno Sarajevo: Slobodna radna mjesta

JU SŠC "IVO ANDRIĆ" VIŠEGRAD ww.sscisegrad.com, ., tel.+387(0)58630250, faks 630-481, sekretar 630-470, računovodstvo 630-480, Ul. Kralja Petra I br.16. raspisuje KONKURS ...