Odbojkašice "Jahorine" poražene od "Mostara"

Napišite komentar

odbojkasice jahorine mostar sarsPaljanski premijerligaš ŽOK "Jahorina" zabilježila je treći ovosezonski poraz u elitnom rangu bh. odbojke, nakon što je večeras poražena od SOK "Mostara" rezultatom 1:3 (22:25; 25:16; 22:25; 22:25) u utakmici 4. kola Premijer lige BiH.

Iako su domaćini očekivali da neće u ovom meču imati većih problema, Mostarke su potpuno iznenadile domaći sastav i odnijele sva tri boda sa Pala.

Može se reći da je "Jahorina" u sva četiri odigrana seta uspijevala da povede i do sredine seta napravi veliku bodovnu razliku, ali su gosti iz Mostara svaki put, iskoristivši greške protivnika, uspijevali da izjednače rezultat i preokrenu.

Na početku meča bila je ravnopravna borba, a u jednom momentu publika je imala utisak da će "Jahorinke" osvojiti set, međutim sve pada u vodu kada Mostarke izjednačuju rezultat, a zatim ga osvajaju sa 25:22.

Drugi set je u potpunosti pripao "Jahorini", koja je sjajnom igrom uspjela da ga ekspresno osvoji i poravna rezultat na 1:1.

Slična igra nastavila se u trećem setu. "Jahorina" kreće borbeno, pa ubrzo prave ubjedljivo vođstvo od 11:5. Međutim, Mostarke se vraćaju u igru i ponovo dolazi do izjednačenja, 16:16.

Velika borba se vodila tokom ovog seta, obje ekipe pružile su ravnopravnu borbu, ali u završnici "Mostar" ponovo pravi preokret i osvaja set 25:22 i gosti ponovo vode, 2:1.

Na početku četvrtog seta "Jahorina" ponovo vodi, pa u završnicu ovog seta ulazi sa vođstvom 20:14.

Ali i ovog puta, svojim greškama koje su ponavljale od početka utakmice, dozvoljavaju gošćama iz Mostara da se vrate u igru i primaknu se na 21:19, što postaje opasno za tim Danila Tadića.

Poslije teških sat i 50 minuta meča, "Mostarke" po treći put preokreću rezultat i veliku borbu i želju "Jahorinki" ostavljaju u sjeni, pa rezultatom 25:22 osvajaju i četvrti set, te postavljaju konačnih 1:3.

JAHORINA: Planinčić, Vrećo, Filopovac, Stevanović, Tabaković, Krajišnik (c), Krunić, Gutalj, Klačar, Jegdić, Kosorić, Komljenović. Trener: Danilo Tadić, ass: Svetlana Tabaković

MOSTAR: Janjić, S. Brekalo, Ćešić, Divljan, Vidović, Simić, G. Brekalo, A. Divljan, Klišanin, Pušić, Stojanović, Baručija. Trener: Darko Drmać, ass: Maja Jonjić

Posljednja izmjena Subota, 28 Oktobar 2017 19:38
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.