Minimalna pobjeda Slavije na domaćem terenu

Napišite komentar

Fudbaleri Slavije savladali su danas na svom terenu Podrinje iz Janje sa 1:0 u 21. kolu Prve lige Republike Srpske, a jedini gol na meču postigao je Nemanja Stojanović u 40. minutu meča.

slavija podrinje 2018 sars

Nisu mnogo toga ekipe ponudile gledaocima u prvom poluvremenu ove utakmice. Bila je to uglavnom igra između dva kaznena prostora. Slavija je više držala loptu u svom posjedu, izvela veliki broj kornera, ali nije bilo konkretnih šansi ni na jednoj strani.

Iz jednog takvog kornera Slavija uspjeva da dođe do pogotka u 40. minutu. Marko Marković je bio najviši u skoku, šutirao, a poslije velike gužve i pogođene stative na pravom mjestu se našao Nemanja Stojanović i pogodio mrežu Sava Đurića.

Mnogo sadržajnije je bilo drugo poluvrijeme. Krenulo je Podrinje znatno agresivnije prema naprijed, pokušavali su u prazan prostor da gurnu loptu svojim napadačima, ali je budan bio Ivan Butorović, i pravovremenim istrčavanjima je ispucavao loptu daleko u protivničku polovinu.

Najveću šansu Podrinje ima u 55. minutu. Odličnu akciju po desnoj strani su izveli gosti iz Janje, Arnautović odigrao povratnu loptu za Dženana Redžića koji dobro šutira, ali Ivan Butorović paradom brani taj šut.

slavija podrinje 2018 sars1

Uzvratila je Slavija sa tri dobra napada. Prvo je Nikola Popovac lijepo prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu, no stvorila se gužva oko Milenkovića, pa on nije uspio da šutira ili produži loptu na drugu stranu. Nakon toga Slađan Antić je odlično centrirao, Stojanović pokušao glavom, ali je lopta ostala na prečki gostujućeg gola, da bi niz od tri dobre prilike Slavije zatvorio Nikola Popovac šutem sa vrha kaznenog prostora, ali preslabo za Đurića.

Nakon desetak minute bez većih uzbuđenja, Slavija ponovo prijeti u 72. minutu. Opet je to bio prekid, preselili su se defanzivci Sokolova u napad, i lopta je došla do Milana Lalovića koji joj se nije nadao, pa je nije najbolje udario I još jedna prilika je otišla u nepovrat.

Početni elan Podrinja u drugom poluvremenu brzo je splasnuo. Napadi su uglavnom bili bezopasni, a u 78. minutu šut je probao Saša Lazić, no Butorović je lako odbranio taj šut. Mogao je rezervista Slavije, Luka Milisavljević sve da odluči u 83. minutu.

Krenuo je prema protivničkom golu, otvorio mu se Popovac sam desno, no otvorio se onda i njemu prostor za šut, ali je šutirao pravo u golmana Sava Đurića koji lako to brani. Ujedno bila je to i posljednja prilika na ovoj utakmici, pa je Slavija slavila još jednu pobjedu na svom terenu.

SLAVIJA – PODRINJE 1:0 (1:0)
SRC Slavija
Gledalaca: 300
Sudija: Jovo Karić (Trebinje)
Strelci: 1:0 Stojanović 40
Žuti kartoni: Marković (Slavija), Karjašević, Arnautović, Barjaktarević, Redžić (Podrinje)

SLAVIJA: Butorović, Milenković (od 82. Babić), N. Pušara, Prutina, Stojanović (od 67. Milisavljević), Marković, Bojanić, Antić, Lalović, Veljović, Popovac (od 89. Muharemović)

PODRINJE: Đurić, Jusufović, Barjektarević (od 75. Pavić), Redžić, Arnautović, Božić, Vuković, Došlo  (od 85. Vujić), Hadžić (od 58. Lazić), Karjašević

Posljednja izmjena Subota, 07 April 2018 19:55

• Izvor: sarajevo-rs.com
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.