Liverpul silovit, ali još uvijek nije gotovo!

Napišite komentar

Fantastična utakmica na "Enfildu", fantastičan Liverpul i onda nagli pad u posljednjih desetak minuta za konačnih 5:2 (2:0). Ništa nije nagovještavalo katastrofu Rome. Oni su čak bili bolji u prvih 25 minuta meča, igrali su otvoreno, došli su da se nadigravaju sa Liverpulom i očekivali smo veliku neizvjesnost do kraja ovog dvomeča.

salah liverpul

Ipak, izgleda da ćemo biti uskraćeni za tu neizvjesnost, Roma je danas ponižena na "Enfildu". Firmino je imao šansu u 4. minutu, a u 18. na drugoj strani prijeti Aleksandar Kolarov, koji pogađa prečku nakon loše intervencije Karijusa koji je samo okrznuo loptu.

Od 28. minuta kreću napadi Liverpula, Mane je propustio dvije sjajne šanse, u 30. minutu Salah šutira, ali Alison brani, pa je u 34. minutu Mane pogodio, ali posle ofsajd pozicije. Visio je gol u vazduhu u tim trenucima, i desio se na kraju u 36. minutu. Džeko je izgubio loptu, Henderson ju je oduzeo, na kraju je ona došla do opasnog Salaha koji sjajnim udarcem lijevom nogom ubija pauka, 1:0.

Dva minuta kasnije prečku pogađa Lovren nakon sjajnog skoka, da bi u prvom minutu nadoknade viđen možda i ključni detalj današnjeg susreta, Salah je ponovo uzeo stvar u svoje ruke i demoralisao ekipu Rome u potpunosti.

Bila je to kontra, Firmino je pronašao Salaha, ovaj je samo bocnuo loptu preko Alisona, postigao deseti gol ove sezone u Ligi šampiona.

I nastavak je doneo dominaciju Liverpula, fudbaleri Rome su bili u strahu od nekih novih kontri napadača u crvenom.

Igrao se 56. minut kada smo videli novi gol u mreži Alisona. Neshvatljivo je Salah ostavljen po levoj strani, dobio je loptu iz odbrane, prošetao se kroz kazneni prostor, uposlio Manea koji ovoga puta pogađa za 3:0!

Odbrana Rome je bila u kontra ritmu, Manolas je napravio jednu glupost i umalo častio Liverpul novim golom, Alison je tada odbranio udarac Robertsona, a u 61. minutu novi gol u njegovoj mreži.

Salah ponovo prolazi po desnoj strani, vara svog protivnika, upošljava Firmina koji postiže svoj prvi gol danas za velikih 4:0. Milner izvodi korner, pronalazi Firmina koji glavom trese mrežu Alisona, fudbaleri Rome baš ništa nisu mogli da odbrane u drugom poluvremenu.

Izveo je Mohameda Salaha pri rezultatu 5:0 Jirgen Klop, gledali smo još jednu nevjerovatnu partiju egipatskog fudbalera koji danas nije proslavio niti jedan od dva gola koliko ih je postigao Romi, svom bivšem klubu. Dva gola, dvije asistencije, 5 kreiranih šansi. Fenomenalan je.

Roma je konačno malo krenula ofanzivnije ka golu Karijusa, i konačno su uspjeli da stignu do gola. Prethodno je Šik imao šansu glavom, a onda gol nakon asistencije Naingolana, sjajno je Belgijanac pronašao Džeka koji pogađa za 5:1.

Minut kasnije nova šansa za Liverpul, Vajnaldum je promašio loptu iz izgledne situacije, a na drugoj strani u 84. minutu nova velika šansa za Romu. Milner je igrao rukom, Brik pokazao na bijelu tačku, a Peroti uspjeva da vrati nadu Romi! Ovo je čak bolji rezultat nego onaj u Barseloni.

Roma je bolja u završnici, imali su par šuteva ka golu Karijusa, bili su svjesni da sve može da se okrene u revanšu i da ništa još nije gotovo.

Gledali smo spektakl na "Enfildu", Liverpul je daleko bliži Kijevu, ali nismo sigurni da je Klop presrećan poslije ovog meča.
.

Posljednja izmjena Utorak, 24 April 2018 22:46

• Izvor: sportske.net
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.