Menu
A+ A A-

„Dinamo“ poslije preokreta slavio u Humskoj

• Objavio:   Redakcija

partizan dinamo kijevPoslije 1:1 protiv „Jang Bojsa“, „Partizan“ je večeras pretrpio i prvi poraz u Grupi B Lige Evrope.

„Dinamo“ iz Kijeva je pred praznim tribinama u Humskoj slavio sa 3:2, iako je „Partizan“ na poluvremenu vodio sa 2:0 posle odlične igre u prvih 45 minuta.

Poslije mirnog početka utakmice, borba se rasplamsala od 17. minuta. Prvo je Suma kreirao lijepu akciju posle koje je „Everton“ ušao u kazneni prostor, šutirao sa nekih 14 metara, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Uslijedila je kontra gostiju i pokušaj Kraveca sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane, ali je Vladimir Stojković bio na visini zadatka.

Tri minuta kasnije još jedna obećavajuća akcija „Partizana“, opet ju je Suma kreirao, ovoga puta u saradnji sa Jankovićem koji je uputio loptu na lijevu stranu ka usamljenom Nemanji G. Miletiću, on je uputio oštar centaršut po zemlji, ali  su domaći izblokirali taj pokušaj i otklonili opasnost od svog gola.

Nemanja Miletić je iz auta uposlio usamljenog Tavambu na levoj strani, Kamerunac je „otresao“ Domagoja Vidu, a onda uposlio Ožegovića koji ovu priliku ne propušta - Koval je nemoćan, 1:0 za „Partizan“.

Uslijuedio je kraći pritisak gostiju, par opasnih prekida, a onda u 42. minutu još jedna sjajna akcija Sume, asistencija za Tavambu, a Kamerunac je majstorski završio ovaj napad „Partizana“ i natjerao Kovala da još jednom izvadi loptu iz mreže - 2:0.

Naivan prekršaj Ostojića na dvadesetak metara od gola, a onda poslije slobodnog udarca lopta pogađa Ožgovića u ruku i za norveškog sudiju Moena nije bilo dileme - penal za „Dinamo“.

Moraeš je bio siguran sa bijele tačke i vratio rezultatsku neizvjesnost - 2:1.

Imao je „Partizan“ potom par poluprilika, ali ništa konkretno, dok na drugoj strani u 64. minutu Vladimir Stojković još jednom fenomenalno reaguje poslije odličnog pokušaja Domagoja Vide, koji je šutirao glavom pod prečku.

Pritisak ekipe „Dinama“ nije jenjavao, a u 68. minutu usledilo je i izjednačenje. Mnogo prostora ostavljeno je na lijevoj strani, Besedin je pored ostojiće centrirao u peterac gdje Nemanja G. Miletić nije ispratio Bajalskog, a ovaj iz prve pogađa bliži ugao - 2:2.

Trener „Partizana“ Miroslav Đukić pokušao je izmenama da trgne svoju ekipu, izašli su Suma i Ožegović, priliku su dobili mladi Pantić i Jovanović.

Ali, nije se mnogo promijenilo, odbrana „Partizana“ i golman Stojković je i dalje bila na velikim iskušenjima.

Tako je poslije prekršaja Evetona u 81. minutu, Pivarić odlično šutirao iz slobodnog udarca, lopta je išla pod prečku, ali opet Stojković spasava „Partizan“!

Nažalost, samo do 84. minuta, kada je Bajalski izborio priliku za udarac sa ivice kaznenog prostora, Stojković je i ovoga puta zaustavio tu loptu, ali ona se odbila samo do Moraeša, koji je rutinski sproveo u mrežu - 2:3!

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Radin, Suma (Pantić od 75.), Janković, Tavamba, Ožegović (Jovanović od 78.).

DINAMO: Koval, Kedžiora, Vida, Kadar, Pivarić, Bujalski, Sidorčuk, Cigankov (Moraeš od 46.), Garmaš, Gonzales, Kravec (Besiedin od 46.).