Menu
A+ A A-

„Crvena zvezda“ nakon 10 godina ponovo u Evropi

• Objavio:   Miljan Rasevic

zvezda slavljeFudbaleri „Crvene zvezde“ večeras su savladali ruski „Krasnodar“ sa 2:1 i plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope, nakon tačno deset godina.

Crveno-bijeli su pred više od 50.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu savladali Ruse u revanš meču, što je bilo dovoljno za prolaz nakon poraza u Krasnodaru od 3:2 prije sedam dana.

Puna „Marakana“, ludnica na tribinama, doprinijeli su pobjedi „Crvene zvezde“ uz sjajnu igru Radonjića, Kange, Boaćija, Stojkovića, Donalda i drugih.

Već od prvog minuta zaprijetili su Srnić i Milić, ali su gosti imali sreće, da bi u 2. minutu meča Mamaev blokirao šut Srnića.

Eksploziju na stadionu „Rajko Mitić“ pravi majstorija Nemanje Radonjića, koji odbijenu loptu golmana Sinitsina dobrim udarcem šalje u mrežu ruskog tima i postiže prvi gol na utakmici.

Crveno-bijeli su bili daleko bolji rival u prvom poluvremenu, imao je šansu i Boaći, a onda je Stojković uspio da izblokira jedan opasan napad gostiju.

Odlična je večeras bila i odbrana, štoperski tandem Savić i Frimpong, a odlično su funkcionisali i bekovi Stojković i Rodić, koji se povrijedio nešto kasnije pa ga je zamijenio Gobeljić.

Samo deset sekundi od početka drugog poluvremena majstorija Kange i vjerovatno najbolji gol u kvalifikacijama za Ligu Evrope ove godine.

Kanga je šutirao sa nekih tridesetak metara od gola, a golman gostiju mogao je samo da posmatra kako lopta trese njegovu mrežu.

Zbog povreda meč su u drugom poluvremenu napustili Milić i Rodić, a zamijenili su ih Gobeljić i Račić.

Nevjerovatna greška sudije iz Njemačke Tobijasa Štilera u 81. minutu. Na očigledan prekršaj nad Filipom Stojkovićem, Štiler svira penal za „Krasnodar“.

Švedski reprezentativac Grankvist pogađa iz penala za 2:1 i donosi nervozu na stadionu „Crvene zvezde“, ali crveno-bijeli ne posusajtu, uprkos lošem suđenju njemačkog sudije.

Milan Borjan pokazuje zašto je heroj u finišu utakmice, on fantastičnom intervencijom uspjeva da odbrani šut Grankvista.

Štiler u nadoknadi vremena svira nepostojeći faul Rusima na 30 metara od gola, nakon čega nastaje prava drama.

Ipak, nisu Rusi uspjeli da spriječe najtrofejniji srpski klub na ovim prostorima da se nakon deset godina plasira u Ligu Evrope.

„Zvezda“ će uz „Partizan“, koji je danas deklasirao „Videoton“ u gostima sa 4:0, biti drugi srpski klub koji će ove godine igrati u ovom, drugom po kvalitetu, evropskom takmičenju.