Menu
A+ A A-

Studenti sa ETF-a najbolji na takmičenju "FIT CC" u Mostaru

• Objavio:   Redakcija

studenti etf mostar fit coding chStudenti Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu osvojili su prvo mjesto u obje takmičarske kategorije u kojima su učestvovali na takmičenju "FIT Coding Challange", održanom na Fakultetu informacijskih tehnologija u Mostaru 25. i 26. maja.

U kategoriji Programerski izazov prvo mjesto i novčanu nagradu su osvojili Miljan Sikimić i Dejan Čančar.

U kategoriji Inovacijski izazov prvo mjesto i novčanu nagradu su osvojili Miljan Sikimić, Bojan Suknović, Đorđe Drljić, Dragutin Avdalović i Dejan Čančar.

Coding Challenge (CC) je projekat koji ima takmičarski karakter, a pokrenut je 2008. godine sa osnovim ciljem da studente podstakne na praktičnu primjenu znanja iz područja programiranja.