Menu
A+ A A-

Tri boda ostaju na ''Marakani''

• Objavio:   Miljan Rasevic

kanga pobjeda protiv voseFudbaleri ''Crvene zvezde'' savladali su ''Vojvodinu'' rezultatom 2:0, u derbi utakmici 33. kola Jelen Super lige Srbije, golovima Ričmonda Boaćija u 81. i Srđana Plavšića u 90. minutu utakmice.

Ovom pobjedom ''crveno-bijeli'' su se vratili na prvo mjesto na tabeli, a ''lale'' su pružile sjajan otpor na ''Marakani'', međutim nisu imali sreće da odnesu bar bod.

Prvo poluvrijeme je proteklo u nešto korektnijoj igri ''Vojvodine'', a ''Zvezda'' je u uvodnim minutima meča imala nekoliko obećavajućih pokušaja preko Boaćija i Kange.

''Vojvodina'' je ovu utakmicu završila sa igračem manje jer je kapiten Nikola Antić dobio crveni karton u 71. minutu meča.

Sudija Obradović je, prema mišljenju klupe ''Vojvodine'', pregrubo dosudio Antiću crveni karton, koji je već imao i žuti. Naime, sve je počelo ni iz čega, iz naizgled bezazlenog duela na sredini terena došlo je do kontakta Antića i Frimponga, a sudija je, prema reakciji ''Vojvodine'', donio iznenađujuću odluku - direktan crveni karton.

Kapiten ''lala'' nije krio suze odlazeći prema svlačionici stadiona ''Rajko Mitić'', a Obradović je morao intervenisati upozoravajući klupu novosadskog kluba da će ih poslati na tribine.

U 81. minutu meča trenutak odluke - Boaći u prodoru, ulazi u kazneni prostor ''Vojvodine'', Vukasović ga je zakačio, a napadač ''Zvezde'' završava na zemlji, na šta sudija Obradović svira penal. Fudbaler ''Zvezde'' Gelor Kanga sa bijele tačke pogađa mrežu Rockova i dovodi ''Zvezdu'' u vođstvo od 1:0.

Do kraja utakmice ''Zvezda'' je napadala, pa je do drugog gola stigla u finišu utakmice kada je ''Atomski mrav'' to jeste Srđan Plavšić matirao Rockova za 2:0.

Meč je odigran na stadionu ''Rajko Mitić'' pred oko 17.000 gledalaca, a u narednom 34. kolu Superlige ''Crvena zvezda'' će gostovati ''Voždovcu''.