Menu
A+ A A-

Zvezda izvukla važnu pobjedu

• Objavio:   Miljan Rasevic

boaci cukaricki 2017Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Čukarički u gostima rezultatom 4:3 u odličnoj utakmici 27. kola Super lige Srbije. Zvezda je do 19. minuta vodila sa 2:0 golovima Boaćija u 7. i Lukovića iz penala u 16. minutu meča.

Međutim, Čukarički uspjeva da smanji rano vođstvo crveno-bijelih već krajem prvog poluvremena, a strijelac gola iz penala je bio Ognjen Ožegović u 43. minutu meča. Samo četiri minuta kasnije Čukarički stiže do izjednačenja preko Asmira Kajevića, što je potpuno šokiralo navijače Zvezde.

Zvezda je ispustila prednost i dopustila da domaći sastav sa Banovog Brda stigne do izjednačenje za četiri minuta igre. Ipak, Zvezdin napadač Ričmond Boaći koristi prvu priliku i ponovo matira golmana Čukaričkog Denisa Petrića, te vraća Zvezdu u novo vođstvo.

Ipak, tu nije kraj mukama crveno-bijelih koji ponovo primaju novi gol i Čukarički opet stiže do poravnanja rezultata, a strijelac trećeg gola na meču bivši igrač Zvezde Aleksandar Jevtić u 67. minutu.

Osam minuta prije kraja meča, Dušan Anđelković uspijeva da iskoristi smušenost domaće odbrane i donosi važna tri boda Zvezdi, golom u 83. minutu meča. Poslije nove pobjede, aktuelni šampion Srbije je stigao do 70. boda i zadržao prednost od šest bodova razlike nad drugoplasiranim Partizanom.

Čukarički se nalazi na 10. poziciji tabele Super lige Srbije sa 33 boda.

FK Čukarički: Petrić - P.Jovanović, Lagator, Mašović, Bogosavac - Docić, Bojić, Zorić, Kajević, Obradović - Ožegović

FK Crvena zvezda: Manojlović - Petković, Frimpong, Al.Luković, Anđelković - Le Talek, Donald - Milić, Kanga, Plavšić - Boaći

Izvor: sarajevo-rs.com