Francuska prvak svijeta u fudbalu

Napišite komentar

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je Hrvatsku u finalu Svjetskog prvenstva u Rusiji rezultatom 4:2, te tako osvojili svoju drugu titulu u svojoj istoriji. Hrvati ovog puta nisu uspjeli da privedu meč u svoju korist ili da barem odu na produžetke, kako im se to uspjelo posreći u prethodna tri meča, te su morali da se zadovolje titulom vice-šampiona svijeta.

francuska 2018 world cup

Francuzi su poveli auto-golom Mandžukića u 18. minuti. Hrvati su se uspjeli vratiti u meč golom Ivana Perišića deset minuta kasnije, kada je igrač Barselone uspio prevariti Kantea i savladati golmana Ljorisa za rezultat 1:1.

U nastavku prvog poluvremena, Francuska ponovo dolazi do vođstva 2:1 kada je Perišić u jedanaestercu igrao rukom, a sudija Pitana je nakon provjere uz pomoć VAR tehnologije pokazao na bijelu tačku.

Strijelac drugog gola za Francusku bio je Antoan Grizma, te nakon toga od 38. minuta ''pijetlovi'' ponovo vode.

Novi šok za Hrvatsku uslijedio je u 59. minutu meča kada Paul Pogba matira Danijela Subašića i povećava vođstvo na 3:1, dok se rasulo reprezentacije Hrvatske nastavilo u 65. minutu kada sjajni Kilijan Mbape maestralnim golom cijepa mrežu Hrvatske i povećava rezultat na 4:1.

Sve što su Hrvati uspjeli do kraja utakmice da urade jeste bio gol Marija Mandžukića koji je iskoristio nesmotrenost Uga Ljorisa, čuvara mreže "Galskih pijetlova", te smanjio rezultat na 4:2.

Podsjećamo, Belgija je juče slavila sa 2:0 golovima Tomasa Muniera u 4. i Edena Azara u 82. minutu protiv Engleske, u meču za treće mjesto, te se okitila bronzanom medaljom.

Francuska: Ljoris, Pavar, Umtiti, Varan, Ernandez - Pogba, Kante (od 55. N'Zonzi), Mbape, Grizman, Matuidi (od 73. Toliso) - Žiru (od 81. Fekir)

Hrvatska: Subašić - Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić (od 82. Pjaca) - Modrić, Brozović, Rakitić - Mandžukić, Rebić (od 71. Kramarić), Perišić.

Posljednja izmjena Nedjelja, 15 Juli 2018 19:08

• Izvor: sarajevo-rs.com
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.