Đoković u polufinalu Vimbldona

Napišite komentar

Novak Đoković se plasirao u polufinale Vimbldona gdje čeka boljeg iz duela Rafael Nadal –Huan Martin Del Potro. On je ostvario 13 uzastopni trijumf protiv Japanca Kei Nišikorija, Savladao ga je sa 3:1 u setovima i sad vodi 14-2 u međusobnim duelima.

djokovic vimbldon 18

Tokom četvrtfinala srpski teniser je imao dosta oscilacija u igri posebno u trećem setu, ali je na kraju došao do značajne pobjede.

U prvom setu Novak je uspio prvi da dođe do brejka za 3:1, ali je Nišikori odmah uzvratio. Ipak u osmom gemu sjajnim riternima Đoković je došao do prednosti koju je zatim potvrdio na svoj servis i dobio prvi set sa 6:3. Imao je Srbin dosta problema sa prvim servisom.

Na startu drugog seta velika borba. Đoković je propustio brejk loptu u prvom gemu, zatim je u trećem gemu imao čak tri šanse da otme servis rivalu. Nije uspio pa je Japanac u četvrtom gemu došao do prednosti 3:1. Nišikori nije propustio priliku pa je drugi set dobio 6:3.

Ključni momenat trećeg seta desio se u petom gemu pri rezultatu 2:2 i na servis Đokovića. Kei je imao tri brejk lopte ali je Novak uspio sve da spasi . To mu je donijelo sigurnost pa je napravio dva brejka, uspio je da sačuva svoj servis a zatim i da dođe do prednosti 2:1 u setovima.

Nišikori se nije predavao . Na početku četvrtog seta je napravio brejk i činilo se da ima šansu da se vrati u meč ali je srpski teniser odmah uzvratio. Sjajnim riternima je napao Japanca pa je poveo sa 3:1. Opustio je ruku pa su udarci imali potrebnu daljinu i preciznost pa Kei nije imao rješenje za takvu igru. Novak je zatim bio siguran na svoj servis i izborio je plasman u polufinale Vimbldona.

Posljednja izmjena Srijeda, 11 Juli 2018 17:24
Napomena i uslovi komentarisanja
Napomena: Komentari čitalaca ne predstavljaju stav redakcije portala Sarajevo-RS.com. Za sadržaj i tačnost komentara čitalaca ne odgovaramo. Sadržaj se periodično pregledava i neprikladni komentari se uklanjaju. Sarajevo-RS.com zadržava pravo brisanja komentara, kao i blokiranja korisničkog imena bez najave i bez objašnjenja.
Uslovi komentarisanja: Strogo je zabranjen govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke. Administrator će izbrisati sve komentare koji na bilo koji način vrijeđaju druge ili svojim sadržajem nisu na adekvatnom mjestu.