Menu
A+ A A-

''Zvezda'' porazom do finala Kupa

• Objavio:   Miljan Rasevic

plavsic cukaricki 2017Fudbaleri ''Crvene zvezde'' plasirali su se u finale Kupa Srbije, iako su danas u revanš utakmici polufinala izgubili od ''Čukaričkog'' sa 1:2. ''Zvezda'' je u prvom meču odigranom na Banovom brdu slavila ubjedljivo protiv ''Čuke'' sa 4:1.

Očigledno je poraz u prvenstvenom meču proteklog vikenda protiv ''Voždovca'' u gostima (3:2) uticao na raspoleženje domaće ekipa te smanjenim šansama za odbranu titule u nacionalnom prvenstvu. To se danas vidjelo u meču protiv ''Čukaričkog'' koji je sa 2:0 vodio sve do 76. minuta.

Prvi gol za gostujuću ekipu postigao je bivši igrač ''Zvezde'' Ognjen Ožegović u 4. minutu meča, a u 55. minutu Nemanja Milić postiže autogol i time ''Čuka'' stiže do vođstva od 2:0. Kod oba gola loše je intervenisao golman ''Zvezde'' Filip Manojlović.

Ričmond Boaći je iz penala lako matirao golmana Petrića i smanjio vođstvo na 2:1, što se kasnije ispostavilo da je konačni rezultat na ovoj utakmici. Pred kraj meča, ''Čuka'' je mogla i do trećeg gola, međutim nakon nekoliko intervencija Manojlovića i Frimponga, lopta završava u autu.

Ukupnom pobjedom od 5:3 ''Crvena zvezda'' se plasirala u finale Kupa Srbije, a njen protivnik u finalu znaće se nakon sutrašnjeg derbi meča ''Partizana'' i ''Vojvodine'' koji se igra u Humskoj. U prvom meču odigranom u Novom Sadu nije bilo golova.

''Zvezda'' je pored iznenađujućeg poraza od ''Voždovca'' pretrpjela i smjenu na klupi. Ostavku na mjesto šefa stručnog štaba podnio je Miodrag Božović nakon skoro dvije sezone, a na njegovo mjesto, kao privremeno rješenje, imenovan je legendarni Boško Đurovski.