Menu
A+ A A-

Partizan slavio protiv Napretka

• Objavio:   Miljan Rasevic

leonardo partizanFudbaleri ''Partizana'' nastavili su danas svoju seriju nepobjedivosti na domaćoj sceni, pošto su pred svojim navijačima u Humskoj savladali kruševački ''Napredak'' rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme nije obećavalo ovako ubjedljiv trijumf ''Partizana''. Ekipa Marka Nikolića je u prvih 45 minuta imala inicijativu, ali ona je bila jalova, bez nekih većih opasnosti pred golom Nikole Petrovića.

Na drugoj strani, Kruševljani su mogli i do vođstva u 36. minutu, kada je golman ''Partizana'' Filip Kljajić nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru i imalo poklonio gol Ndiajeu, koji je, međutim, i sam bio iznenađen ovim poklonom, pa nije uspio dobro da reaguje.

Imajući u vidu da je ''Partizan'' i u prošlom meču protiv ''Vojvodine'' u Novom Sadu bio bezopasan u napadu, navijači crno-bijelih imali su razloga za brigu pred drugo poluvrijeme.

Ali, tek što je ono počelo, crno-bijeli su uspeli da povedu. Leonardo je bio u akciji po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, šutirao, tu loptu je izblokirao Simonović, ali samo do Jankovića koji sa nekih 12 metara šalje loptu u mrežu golmana Petrovića - 1:0.

Od tog trenutka, sve je bilo mnogo lakše za ekipu ''Partizana'', a već u 57. minutu crno-bijeli su uspjeli da dupliraju vođstvo i praktično osiguraju trijumf u današnjem meču.

Ponovo je Leonardo bio kreator akcije, ovoga puta na desnoj strani, maestralno je asistirao Kosoviću koji je umakao pažnji odbrane gostiju, a i drugi crnogorski reprezentativac iz redova ''Partizana'' danas se upisao u strijelce, preciznim udarcem u donji desni ugao gola gostiju - 2:0.

Najljepši trenutak meča tek je uslijedio. I za to se pobrinuo Leonardo, u 74. minutu, kada je majstorski izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, a lopta je završila u lijevom uglu Petrovićevog gola, uz samu stativu - 3:0.

Na ulasku u finiš meča, Brazilac je izašao iz igre, njegovo mjesto je zauzeo Nemanja Mihajlović, a ne treba ni isticati da je Leobardo ovacijama ispraćen sa terena od strane navijača Partizana.

Jedini i utješni gol za ''Napredak'' postigao je bivši fudbaler ''Crvene zvezde'' i povratnik u srpski fudbal, Filip Kasalica u 90. minutu meča za konačnih 3:1.